Trabantem až na konec světa

Cestovatel, filmař a novinář je autorem dokumentárních cestopisných filmů. S minimálním technickým vybavením projel trabantem Hedvábnou stezku, Afriku a Jižní Ameriku. Film Trabantem napříč Afrikou je sestavou snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků. Od začátku patřila podle slov Dana Přibáně "buď do blázince, nebo na šrotiště." Dva trabanty, polský Fiat a Jawa 250 se vydaly vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít, prales, průsmyky And, pouště i oceán.

Trabantem až na konec světa

 

V pátek 21. března se takhle kouknu na FB, abych zjistil, zda po mě někdo netouží. A hle co vidím. Jablonecké kino promítá 22. března film o trabantí parádě, jak se dva čeští trabanti, jeden polský maluch a slovenská Jawa 250 vydávají až na konec světa. Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa.
Volám Tomášovi Krausovi, ten zajistil lístky a čekal s nimi, až dorazím z práce. Naštěstí promítání začalo o něco déle a tak jsem zaplul do sedačky a čekal na dobrodružství. Přiznávám, že jsem se již dlouhou dobu v kině tak nesmál a s chutí nesledoval dění, a to přitom šlo o cestopisný dokument. Vynikající záznam neuvěřitelné jízdy party šílenců, kteří si usmysleli přejet celou Jižní Ameriku ze severu až na nejjižnější výběžek. Kdo sledoval jejich cestu na facebooku, se musel těšit i na tento film, který je natočen s humorem, napětím a neuvěřitelnou chutí cestovat.

Kdo ho nestihl, tak ho budou určitě v Junioru opakovat a to v brzké době.

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 23. 03. 2014

Fotogalerie

Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...
Trabantem až na konec ...