Světová výstava ORCHIDEJÍ v Drážďanech

 

Drážďany jsou hlavním městem spolkové země Sasko, leží zhruba 40 km severně od českých hranic. Jméno Drážďan pochází ze starosrbského výrazu pro obyvatele bažin nebo lužních lesů - Drážďany. Drážďany mají více než půl miliónu obyvatel a jejich velkoměstský charakter s mnoha historickými a kulturními památkami láká návštěvníky ze širokého okolí i ze zahraničí. Důkazem je skutečnost, že tuto saskou metropoli na řece Labi každoročně navštíví kolem pěti miliónů turistů.

 

Světová výstava ORCHIDEJÍ v Drážďanech

 

V neděli končila každoroční velikonoční výstava v Drážďanech spolu s již devátým ročníkem tradiční výstavy orchidejí v Evropě. Na 350 vystavovatelů ze čtyř kontinentů představilo na ploše 5000 m2 více jak 20 000 rostlin a 100 000 květů.

Po zaplacení 8 eur jsem minul prodejce velikonočních dekorací, prodavače nabízející různá semena, spotřebiče, kuchyňské nebo módní doplňky. Přešel jsem i halu č. 4, kde bylo návštěvníkům nabízeno mnoho na téma "rodina, volný čas a zvířata ". Prostě jsem rovnou zamířil do haly č. 1. Zde renomovaní pěstitelé pomocí německé Orchid společnost a Sdružení německých Květinářství spolu s obchodníky prezentovali své orchideje. Tyto skvosty představovalo 58 pěstitelů orchidejí z celého Německa, Brazílie, Argentiny, Ekvádoru, Kolumbie, Peru, Malajsie, Dánska, Tchaj-wanu , Číny, Japonska, Maďarska a České republiky. Obklopen více než 100 tisíci květin a rozloze 5000 metrů čtverečních jsem si připadal jak v ráji. V rámci programu mohli návštěvníci ochutnat koktejly a kulinářské speciality, vydražit si svázanou kytici. Zkušení, ale i začínající využili poradnu pro pěstitele orchidejí a samozřejmě nechyběl ani stánek, kde si návštěvníci mohli koupit svou vlastní orchidej.

Trávit čas v Drážďanech a neprohlédnout si centrum by byl hřích. Po shlédnutí výstavy jsem si prohlédl dění v centru města.

DSC_1.jpg

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 31. 03. 2014