Svatba dvou děvčat

 

Registrované partnerství je úředně nebo jinak zaznamenané partnerství. Jde o uzavřeného svazku dvou spolužijících osob podobného manželství, s účinností od roku 2006 je takto oficiálně nazván veřejnoprávně institucionalizovaný svazek dvojic stejného pohlaví podle českého práva, které tento institut klade na roveň obdobným institutům v dalších zemích.

 

Svatba dvou děvčat

 

Po hrozné, tragické noční mi ráno kolem desáté hodiny zvoní telefon. Na druhém konci se ozývá ženský hlas, jestli nemám odpoledne chvilku nafotit svatbu. Přitakávám a je pro mě dokonce posláno vozidlo. Na místě zjišťuji, že to bude zřejmě nějaká taškařice, a nebyla. Šlo o registrované partnerství dvou děvčat. Vše se odehrávalo ve velkém fofru, a najednou jsme stáli u liberecké radnice.

Tam nás uvítala paní matrikářka, a než se vstoupilo do obřadní síně, všechny dveře se zamkly, asi aby si to partneři nerozmysleli a nepláchli pryč. Obřad stejný jak jsme zvyklí, jen svědci nemusí být. Jakým kalupem jsme se dostali do Liberce, stejně jsme se přesunuli na oběd do sousedního Jablonce nad Nisou. Co dodat, jen ať jsou děvčata stále šťastná a zamilovaná.

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 15. 03. 2014

Fotogalerie

prsteny
a je to
a je to
a je to
a je to
a je to
a je to
a je to