Skejťák se zranil ve škole

 

Umět poskytnout první pomoc v nouzových situacích je velmi důležité, zejména, když postiženého mezi životem a smrtí dělý velmi tenká linka. Proto proběhlo školení první pomoci pro žáky ZŠ Bratří Venclíků.

 

Skejťák se zranil ve škole

 

Poslední den měsíce září při ZŠ Bratří Venclíků proběhla soutěž v poskytování první pomoci. Jak můžou děti zachránit lidský život? Co dělat, když narazíme na zraněného člověka? Na tyto a ještě další otázky  dostali odpovědi v první části soutěže. Žáci shlédli video a poslechli přednášku, která jim přiblížila, jak taková první pomoc vypadá v praxi, v nouzové a značně stresující situaci. Avšak nejen teorie je důležitá, ale i praxe.

V druhé části jim občanské sdružení Helpík připravilo 5 situací, kde si tedy žáci prakticky vyzkoušeli základní dovednosti. Museli zvládnou situaci, kdy žák zapálil na WC toaletní papír, oheň přeskočil na paži. Zde museli asistovat s hasiči a poté ošetřit popáleninu. Na další úloze byl skejťák, který měl krvácející ránu na ruce. Odtud spěchali na hřiště, kde je Kateřina prověřila v resuscitaci. Na čtvrté úloze je čekala dívka, která spadla z prolézačky a utrpěla otevřenou, nebo jak někteří nazvali, venkovní zlomeninu. Na závěr byla simulována dopravní nehoda, kde upadala „řidička" do bezvědomí.
Poté se všichni účastníci sešli v tělocvičně, kde proběhla rozprava s rozhodčími a zástupci městské části Prahy 14. Občanského sdružení Helpík rozdalo ceny a vítězům diplomy.

 

DSC_1.jpg

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 01. 10. 2014