Setkání po mnoha letech

Setkání po mnoha letech

Jedu takhle v pátek ze školení první pomoci, drnčí mi telefon a jako správný řidič používajíc Hands-free zjišťuji, že volá nějaké cizí číslo. Nahazuji slušný tón a představuji se. Jaké bylo milé překvapení, když jsem zjistil, že mi volá Miloš, kamarád, kterého jsme neviděl dobrejch 5 let. A povídá, že jede s přítelkyní na chalupu do Janova nad Nisou. Sjednáme si schůzku na sobotu, a že zagrilujem. Při pohledu z okna jedoucího automobilu, mi to nepřipadá reálný, ale s Milošem se dá dělat i nemožné.

Sobota odpoledne, domácí práce za sebou, trocha práce na PC a volá Miloš, že je připraven ať dojedu na patnáctou. Jdu tedy pro auto do garáže a odjíždím do Janova na chatu Solaris. Trocha pátrání kde zaparkuji a to už Miloš naviguje. Krásné to shledání, odebíráme se ke grilu, kde se k nám přidává Petra s Pavlem a posléze i Janinka. Grilovalo se super masíčko jak kuřecí tak i prasátkové. Petra se blejskla s perníkem ke kávě. K masíčku byl i super salátek. Při jídle jsme zavzpomínali na známé a protože se střídalo sluníčko se sněhem, tak jsme se po gáblíku ukryli do tepla chalupy.

Tam za námi přišla i malá Terezka, které bylo zhruba 15 měsíců. Vše si svým těsnopisem zapsala na papír, pak i někam volala mobilním telefonem. Čas běžel, historka střídala historku, bylo třeba se rozloučit. Terezka s rodiči se šli ukládat do říše snů a tak jsme se s Janou a Milošem rozloučili a já odjížděl směr Jablonec do postýlky, neb jsem šel v neděli na denní a Miloš s partou se chystal na „výstup" k Ještědu. Bylo to krásné poetické odpoledne :)

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 05. 04. 2015

Fotogalerie

Miloš, Jana a Pavel
Dobře chlazené
Miloš vaří
Kontrola roštu
Petra s Pavlem
pani učitelka Janinka
Tereza