Rescue Ski 2014

Dvacetjedna čtyřčlenných záchranářských družstev se utkalo od 23. do 25. ledna 2014 v Jizerských horách o titul nejlepšího záchranářského týmu v rámci Mezinárodní konference zdravotnických záchranných služeb Jablonecká Rescue Ski. Pořadatelem je občanské sdružení JRS Medical. Třídenní soutěž prověřila záchranáře nejenom v odbornost, ale také ve vytrvalosti.

Rescue Ski 2014

Zvoní budík, hodiny ukazuji 5:30, proč mám vstávat, když mám noční? Aha v Josefově Dole se koná hlavní část soutěžního klání a já jedu maskovat. V 6:00 vše nakládáme do vozidla a světla krájí tmu směrem k Peklu.

Nějaká paní na stanici RCL hlásá, že je třicet minut po šesté hodině a mi jsme na místě. Všude tma, jen v kuchyni kuchař připravuje maso na guláš. Volám na dvě čísla z mobilního telefonu, a po deseti minutách je mi otevřeno. Z pohledu na jednu z členek realizačního týmu chápu, že noční etapa soutěže byla náročná. Všechny zúčastněné posádky musejí evakuovat figuranty „důchodce", z domova pro seniory.

Ze zaslaných úkolů jsem si udělal projekt maskéra, ale koho, kolik a kde budu maskovat jsem nevěděl. A tak čekám na chodbě, až Petr najde ten dobře schovaný papír s instrukcemi. Mezitím mizím v jídelně na raní kávu a stále tápu. Ti, kteří mě znají se diví, že jsem klidný. Mám totiž eso v rukávu. Když se našly instrukce a konečně jsem se dozvěděl, kam si mám s maskováním zalézt, tak všichni pospíchají rozvést figuranty na úkoly denní soutěže. A já vytahuji eso z rukávu, na soutěž se totiž přijela podívat Anička Altrichterová, a tak nám jde maskování od ruky. A než si doktor vyčistil chrup, první figuranti odjíždějí. Potom již šlo vše na pohodu, zhlédnul jsem několik úkolů, prohlédl jsem si celý hotel a podebatoval s paní majitelkou. V odpoledních hodinách se mi ani nechtělo odjíždět, neb tam všude panovala dobrá nálada. Ale noční služba se nedá posunout a tak již zbývá jen dopsat tento článek a dát fotky na web stránky.

DSC_1.jpg

A jak soutěž dopadla? Vyhráli vlastně všichni co se zůčastnili soutěže v Josefově Dole a našli sílu, chuť a finanční prostředky, které na některých záchrankách ubývají. Tak alespoň první tři místa.

1 30 ssp
MUDr. Denisa Osinová
Rpp. Jan Mihalik
Brano Horňak
MUDr. Marianna Lajciakova
2 JEŽKOVY VOČI
MUDr. Jiří Bajnárek
MUDr. Tomáš Veleta
Bc. Pavla Žitná
Bc. Jiří Horák
3 AMAZONKY
MUDr. Martina Polanská
MUDr. Markéta Michlová
MUDr. Adéla Michalcová
Mgr. Robert Kameník
Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 24. 01. 2014