Při jízdě k bezvědomí havarovala sanita

Devátého srpna krátce po sedmnácté hodině se převrátil vůz Zdravotní záchranné služby při cestě k nehodě s bezvědomím. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Při jízdě k bezvědomí havarovala sanita

 

Včera devátého srpna krátce po sedmnácté hodině se převrátil vůz Zdravotní záchranné služby. Spolu s vozidlem RV jeli k dopravní nehodě s bezvědomím na lučanské koupaliště. Při sjezdu ke koupališti, ač svítí modrá světla a sirény kvílý, řidič nevěnuje těmto vozidlům pozornost a nejspíš spěchá domů na večeři, pokračuje v jízdním pruhu. Řidič RV vozidla sešlapuje brzdu k podlaze a zastavuje před spěchajícím řidičem. Toto již nestačil ubrzdit kolega, a aby nenarazil do Octavie zezadu, voli stráň. Bohužel došlo k sesunutí těžké sanity a pádu na osobní vozidlo.
Střecha drží, pomalu otvírám dveře a s obavami přistupuji k oknu sanity. Vše vypadá dobře a tak pomáhám kolegům z vozidla. Snažím se vyprostit záchranářský batoh a krom řidiče sanity běžíme ošetřit pacienta k nehodě. Ten jak viděl červené uniformy, se rychle probírá z bezvědomí a snaží se ukrýt v lese. Nedivím se, protože s 2,90 promile usedl na skútr, s kterým havaruje do stojícího osobního vozidla. Pro tohoto „řidiče" přijíždí další sanita a je ošetřen v jablonecké nemocnici. Sice nám vyprávěl pohádku o tom, že neřídil, ale krev na přilbě a madlu plynu ho usvědčuje.

A tak se ptám, proč chodci a řidiči neumožní průjezd vozidel IZS. V našem případě jasně žlutý vůz s mnoha blikajícími modrými světly, je zřejmě dobře přehlédnutelný. Den předem jen k výjezdu k alergické reakci do Tanvaldu takových to řidičů bylo sedm. Bohužel RZ nemohu zveřejnit. Tito řidiči se dají rozdělit do dvou skupin. První a největší, jsou jedinci, kteří maják ignorují, uhnou neradi nebo dokonce nadávají, zřejmě si myslí, že sanitka s lékařem, či plně naložené auto hasičů v přilbách jedou na oběd. Druhou skupinou jsou snaživci, kteří po spatření vozidla s houkačkou ztuhnou a dupnou na brzdu, ať stojí kdekoli.

Mějte tedy prosím na paměti, že policejní, hasičská nebo záchranářská vozidla jedou někomu pomoci a může to být zrovna váš příbuzný nebo kamarád. Prosíme, respektujte jejich poslání a pomozte jim tím, že jim vždy a bezpečně cestu uvolníte.

Touto cestou bych chtěl poděkovat hasičům, za poskytnutí vody k pití, neb v těchto vedrech na nás u nehody někdo pozapomněl.

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 10. 08. 2015

Fotogalerie

Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky
Nehoda sanitky