Mezinárodní soutěž Horských služeb

Ve čtvrtek mě přepadla choroba smrtelná pro pány. Kupuji si Coldrex a podle reklamy mi po prvním šálku bude dobře. Po využívání celého balení stále nic.  V pátek mi maskérka oznamuje, že nejede, je nemocná. Dobrá pecka.

Mezinárodní soutěž Horských služeb

 

V Sobotu odjezd do Špindlerova Mlýna na soutěž Horské služby. A tak vyrážím s teplotou maskovat zranění zdravotního úkolu, který mi poslala Hanka Kubinová. Na místě rozprava a „šup do koje". Zde měli kluci z HS splnit dva úkoly. V interní části byl pán někde v terénu s jakousi slabostí. Je v polosedu, opocen, bledý, ruku na horním břiše či hrudi. Hlásí velkou bolest dole na hrudi, slabost, nedobře se dýchá. Možná bude i zvracet, zle mu je tak 10 minut, ale nic to není. Po cca 2 min se jaksi sesouvá k zemi, nějak divně mu buší srdce.

Přítelkyně (super byla Pavlínka Dyntrová). Považuje od počátku stav za vážný a popohání „horáky" - honem, dělejte, to je určitě infarkt, měl to otec, proč tu není záchranka. V chirurgické části šlo o dva lezce. S jedním se utrhne část úchytu a padá ze skály při slaňování. Po pádu je podezření na zlomeninu patní kosti a kompresivní zlomeninu páteře. Je samá oděrka. Jistící osoba utrpí od lana popáleninu v dlani a má amputovaný prst od jistící „osmy".

Počasí bylo krásné, ač předpovídali déšť a celá akce končí. Ti zdraví jedou na vyhlášení výsledků a já se sunu domů do postele.

 

DSC_1.jpg

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 14. 09. 2014