Kurz základů realistického znázornění poranění v Pardubicích

 

Jak citovala Mgr. Jindra Holeková  - chtěla bych uvést, že první pomoc považuji za jednu ze základních dovedností, stejně jako je třeba čtení, psaní nebo počítání. Oproti ostatním uvedeným má znalost první pomoci jeden veliký klad. Pokud tyto znalosti a dovednosti využijeme v praxi, můžeme i zachránit život. Která jiná dovednost se tímto úžasným cílem může chlubit? Co jiného už bychom jako lidstvo měli umět víc, než pomoci bližnímu nebo mu opravdu život zachránit?

 

Kurz základů realistického znázornění poranění v Pardubicích

 

Ve čtvrtek se konal na Univerzitě v Pardubicích kurz základů realistického znázornění poranění.

Každý z nás se v průběhu života dostává do řady krizových situací, které musí řešit, některé zvládneme sami, pomůže rodina a přátelé, u jiných potřebujeme pomoc druhého člověka.

Aby člověk mohl pomáhat, měl by něco znát, něco vědět. Neočekávaná příhoda může totiž přijít kdykoli a kdekoli. Umět poskytnout první pomoc by mělo patřit k základnímu vzdělání každého člověka. A zde nám lektorky Mgr. Jindra Holeková a Anna Altrichterová ukázaly, jak taková zranění namaskovat, aby se jiní mohli na těchto zraněních zdokonalovat v poskytování první pomoci.

Tohoto kurzu jsem se zúčastnil jako fotograf a moc jsme si ho s posluchači užili.

 

DSC_1.jpg

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 28. 02. 2014