Kuchařky oslavovaly svátek žen

 

Mezinárodní den žen, připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný den stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. Svátek žen byl poprvé slaven 28. února 1909 po vyhlášení Americkou socialistickou stranou. Od roku 1911, kdy byl poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA, mezi jeho cíle patřilo volební právo žen, od roku 1975 pak je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

 

 

Kuchařky oslavovaly svátek žen

 

Středa ráno, počasí nic moc. Vstávat se mi nechce, ale musím. S představou, že u zubaře strávím spoustu času a bude to zase stát peníze, které se u naší organizace nedostávají, ač člověk chodí do práce. Nemá se líp jiná část obyvatelstva?

No nic, letím k zubaři, tam trávím 40 minut v čekárně a další tři čtvrtě hodiny na křesle. Poté se přesouvám na nákup a odpoledne nafotit předávání zlatých a stříbrných medailí Jana Jánského. Kouknu na hodiny, mezičas je dobrý, stihnu ještě sdělat fotky, než přijde Bára, která potřebuje vyrobit plakát.

A co se neděje, volají mi děvčata z jídelny, jestli se nemohu na hoďku zastavit a popřát několika kuchařkám, které slavily MDŽ. Oponuji, že s touto školou nemám nic společného, ale v telefonu pofňukávání, že se ředitel školy, který měl popřát a předat malý dárek, jako je to zvykem v jiných školách, nemůže dostavit. Asi to má daleko, a tak si jdu hrát na zástupce školy. Popřeju, nafotím několik obrázků a domů přijíždím zároveň s Bárou. Teď ještě upravit fotky na stránky a do tisku a je půl hodiny po půlnoci. Tak dobrou noc.

Foto

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 14. 03. 2013

Fotogalerie

Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie