Jablonec hlásí, že je na zimu připraven

Jablonec hlásí, že je na zimu připraven

 

Tak jsem doma po dvanáctihodinové šichtě. Ráno venku pěkně padá sníh a já kráčím do práce. Chodníky uklizené, jen mi vrtalo hlavou proč je chodník upraven se zbytkem asi padesáticentimetrového pruhu sněhu. Co kdyby padalo víc, kam to asi nahrnou. Zřejmě pak na tyto chodníky vjedou velké traktory. No nic jdu dál. Z ulice Na Čihadle se stává jednosměrka, to nejspíš nedbalostí řidičů, nebo se do kopce špatně pluhuje.

A to už sedám do osobáku a vyjíždím. I přes spad sněhu se dá Jabloncem jezdit. TSMJ se snaží udržovat vozovky sjízdné. Horší je to s údržbou krajských vozovek. Nechali nám vybudovat kruháky, ale nenaučili je už uklízet. A co teprve cestou na Smržovku. Jestli pak si dispečer nebo jak se nazývá onen pracovník, co rozhoduje o počtu vozidel s pluhem a posypovým materiálem. Rád bych ho svezl, když je nahlášena dopravní nehoda a střed vozovky je plný sněhu, či břečky. A co udělá řidič, mnohdy tankista, který zaslechne, pokud nemá „volume" doprava houkačku. Zastaví a vám nezbyde nic jiného než vjet do tohoto pruhu. Co to udělá s tím osobákem, přál bych mu to zažít. Možná si říká, že mám přizpůsobit rychlost, dobrá, potom co ti zranění a dojezd vozidla. A za další, je to osobák a ne pluh. Proč to jinde jde a jen u nás ne. Proč je Tanvald super uklizený a jen se člověk dostane k hranicím Smržovky, konec. To krajské správě silnic dochází právě posyp a nebo se šetří a omezuje se množství aut?

Tak Pa práce a jdu domů. Auta na mě troubí a já hledám kde se na kruháku Harrachovská neutopím v  čvachtě a kde je přechod. Ještě že mám zdravé nohy a mohu skákat jak antilopa. Ale co taková babička či děda, leda tak skok přes berle. Za co ti naši nezaměstnaní co „nemůžou" sehnat práci berou dávky? Ale to je jiná kapitola. Jsem unaven z téhle doby, možná kdyby člověk nejezdil do jiných části Evropy, kde taky padá sníh a mrzne, byl by šťasten i s tím našim úklidem

 

A jak se uklízí večer, to zas jindy

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 05. 01. 2015

Fotogalerie

Pluh z osobáku
Nehoda
Nehoda
Nehoda Maxov
Nehoda Maxov