Hořel dům bezdomovců v Pobřežní ulici

Hořel dům bezdomovců v Pobřežní ulici

 

Spadla tma a já lezu do vany, trocha pěny, prostě relax. Přivírám oči, když mi zvoní telefon, nelezu ven, říkám si, ale ten zvoní jako by říkal, "vylez, něco se děje". Do toho mi hrajou asi 4 SMSky. Mačkám zelené tlačítko a dozvídám se, že něco hoří v Pobřežní ulici. Beru vestu a letím po schodech, abych stihl plamínky.

Cestou jsem si vzpomněl na článek v Našem Jablonecku o tom, jak obyvatelé Pobřežní ulice z Jablonce sepsali petici proti výstavbě osmipatrového panelového domu. Panelák má nahradit polorozbořený dům, který dělá u přehrady ve Mšeně ostudu. A že místní přesto hodlají bojovat dál. Ale to byla jen moje spekulace. Hlavně ať v tom domě nikdo není. Na místě zjišťuji několik hasičských jednotek a záchrannou službu. Policie už odhání zvědavce, aby mohli hoši hasičský jít v klidu po tom živlu. Nakonec se dostávám i k několika obrázkům. A jak jsem se dozvěděl od police, vše je v šetření.
Pevně doufám, že někteří řidiči svých miláčků pochopili jak se dobře postavit, aby bránili průjezdu hasičů. Nejen v Pobřežní ulici, ale i v Boženy Němcové.

Fotografie:

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 12. 07. 2013