Hobby model Praha

Hobby model Praha

 

Mokré sobotní ráno není zrovna na poletování s vrtulníkem, a tak vyrážím na veletrh Model Hobby, který se koná od roku 1992 pravidelně každý rok. Paní na jablonecké čerpací stanici byla v šoku, když jsem natankoval za 100 korun. No nedá se nic dělat, když o kus dále mají benzín za 32.90 Kč.

Po příjezdu na placené parkoviště - bahniště za 100 Kč jsme se postavili do nekonečné fronty na vstupenky. Útěchou bylo jen to, že se fronta tlačila z obou směrů. Posunovali jsme se rychlostí blesku, ale se spolu návštěvníky jsme za tři čtvrtě hodiny probrali situaci na poli prodeje náhradních dílů na naše létající miláčky.

Na stáncích vystavovatelů byly zastoupeny prakticky všechny významné světové modelářské firmy, včetně těch, které tvoří současnou světovou špičku. Mohl jsem zhlédnout modely letadel, vrtulníků, lodí či papírové modely. Zkouknout Literaturu pro modeláře, či si zakoupit nějaký ten náhradní díl. V ostatních halách probíhala současně výstava hraček, na které mě zaujal prototyp modelu Tatry 148, která by se měla vyrábět v průběhu roku 2014. Další haly mě moc nezajímali, neboť malé děťátko nečekám a tak kočárek, či dětské oblečky nepotřebuji. Pro mě odstrašující byla poslední hala, kde byl veletrh počítačových her.

Závěr.: Je pravdou, že výstava byla od čtvrtka, ale někteří prodejci by mohli být laskavější, tam si již nic nekoupím. Naopak jiní prodejci s úsměvem, ač nic nevěděli, byli milí a jiní zas velmi vstřícní.

 

DSC_1099.jpg

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 13. 10. 2013