Helpíkův pohár 2013

Helpíkův pohár je zdravotně výchovná soutěž určená žákům škol navštěvující pátou třídu. Děti se tu učí mnoha potřebným dovednostem a ve svém věku začínají rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života.

Helpíkův  pohár 2013

 

6. května 2013

Krajská kola začala na hřišti v Černošicích - Mokropsech, kde první závodníky vyslal na trať výstřelem ze startovní pistole hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Tohoto finále se zúčastnilo dvacet posádek ze všech okresů Středočeského kraje, které postoupily ze školních kol soutěže. Na závodníky čekala přibližně dvoukilometrová trať, s celkem pěti soutěžními stanovišti. Na nich museli závodníci prokázat, že jsou schopni pomoci zachránit lidský život. A umístění letošního jubilejního 15. ročníku Helpíkova poháru ve Středočeském kraji?

Výsledy soutěže Středočeský kraj - první část

1 ZŠ Jesenice 23
2 ZŠ Jesenice 24
3 ZŠ a MŠ Křesetice 31
4 ZŠ Dobřichovice 18
5 ZŠ a MŠ Křesetice 30

Foto z akce.

 

7. května 2013

Další den jsme se přesunuli na Vypich k oboře Hvězda. Na Vypichu se bojovalo o nejlepší umístění ve zdravotní soutěži jako předcházející den. Zde se o volné chvíle dětí a doprovodu starali nejen záchranáři, městská policie, Kryštůfek, hasiči ale i policisté z Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Speciální pořádkové jednotky předvedly ochrannou výstroj policisty, která byla k vyzkoušení. Děti si také mohly nejen prohlédnout obrněný transportér, který používají při zásahu, ale se i svést. Oddělení služební hipologie, ukázali dětem, jak se vykonává hlídková služba v koňském sedle a na co všechno musí být služební kůň vycvičen.

Výsledy soutěže Praha a Středočeský kraj - druhá část

1 ZŠ Lysolaje 18 1 ZČ Kralupy Václava Havla 39
2 ZŠ Marjánka 10 2 ZŠ Dřísy 38
3 ZŠ Marjánka 9 3 ZŠ Tursko 43
4 ZŠ Norbertov 6 4

ZŠ Mělník 41

5 ZŠ Rybníčky 11 5 ZŠ Mělník 42

Foto z akce.

 

14. května 2013

Jako jinde i zde proběhla nejdřív školní kola formou přednášky a splněním písemného testu. A ti nejlepší si  změřili sílu u mšenské přehrady. Maskéři soutěže vytvořili reálně namaskované figuranty. Soutěžící ošetřili např. zranění ruky, kolaps turisty, zraněného v bezvědomí po pádu ze stromu, popáleného turistu pečícího buřta, který spadl do ohniště. O doprovodný program se postaraly složky Integrovaného záchranného systému. Svá stanoviště zde vybudovala městská i státní policie, hasiči, záchranná a vodní záchranná služba.

Výsledy soutěže Libereckého kraje

1 ZŠ Rádlo 22
2 ZŠ Rokytnice 26
3 ZŠ Rokytnice 27
4 ZŠ a OA Tanvald 25
5 SZŠ U Rybníka 6

Foto z akce.

Celostátní kolo Helpíkova poháru se odehraje už 25. května v lyžařském areálu Kouty nad Desnou.

 

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 14. 05. 2013