Celostátní kolo Helpíkova poháru 2017

 

OS Helpík je nezisková organizace zabývající se vzděláváním v oboru první pomoci. Hlavní činností je příprava a realizace dětské vzdělávací soutěže „Helpíkův pohár" a zájmové soutěže záchranných služeb a složek integrovaného záchranného systému „Rallye Rejvíz"

 

Celostátní kolo Helpíkova poháru 2017


Když si Honza s Luckou vybojovali postup na celostátní kolo do Velkých Losin měli radost, ale i nervozitu. V pátek 26. května končím noční službu, sprcha, naložit auto a čekám na Terezku. Hodiny ukazují kousek před devátou, vyzvedáváme Honzu a ve škole Lucií. Poslední instrukce od paní ředitelky a vyrážíme směr Velké Losiny.

Cestou se v Žamberku zastavujeme na oběd, kde soutěžíme, kdo bude dřív po obědě, zda mi, či policie. Nějak jsme zapomněli zaplatit za parkování. S vědomím, že jsme ochudili město o poplatek odjíždíme do Holiday resortu Losinka, kde máme být ubytování.

Chvíli trvalo, než byli dítka ubytována v chatce. Poté následovalo seznámení s lavinovým vyhledávačem a ukázka resuscitace s použitím AED. Po večeři jsme se sešli všichni u ohně, kde si soutěžící vylosovali startovní čísla a po chvíli se odstartovala noční etapa. Ta prověří malé záchranáře znalostmi první pomoci pod rouškou tmy.

Zde po vyznačené trati došli soutěžící až k „lavině" a pomoci lavinového vyhledávače museli v krátkém čase najít zavalené lyžaře a ošetřit. Krátce po půlnoci padám do postele s myšlenkou budíčku v 7 hodin.

Areál zdraví Velké Losiny, zde probíhá celostátní kolo Helpíkova poháru. Stavíme stany, ozvučení a po 9 hodině startujeme první posádku. Na trati čeká soutěžící 5 úkolů, kde musí ošetřit topící se osobu, poradit si se zraněním u dopravní nehody či poskytnou pomoc člověku co pozřel „dobrou" smaženici z hub.

V patnáct hodin bylo slavnostní vyhlášení výsledku spolu s posádkami soutěže Rallye Rejvíz. Mezi tím nám Terezka nazdobila auto, s kterým jsme jeli závěrečnou spanilou jízdu. Pak už pro věci na Losinku a jízda směr domov. V obci Bludov večeříme a o půlnoci opouští vozidlo poslední účastník soutěže.

 

Autor: Miroslav Gorčík
Vydáno: 29. 05. 2017

Fotogalerie

CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017
CKHP2017